Rolkarze wieczorami przejmują białostocki Stadion Miejski!

W ciągu dnia parking podziemny Stadionu Miejskiego w Białymstoku zarezerwowana jest dla pracowników, jednak wieczorami, kiedy staje się on pusty, przestrzeń przejmują fani innego typu kółek – rolkarze z Białostockiego Stowarzyszenia Rolkarskiego.

Entuzjaści jazdy na rolkach w różnym wieku spotykają się kilka razy w tygodniu, aby podnosić swoje umiejętności i wspólnie się integrować, nawet kiedy pogoda za oknem nie pozwoliłaby na ten rodzaj aktywności. Zajęcia rolkowe prowadzone są cztery razy w tygodniu przez instruktorów z zaprzyjaźnionej szkółki rolkowej Black & Yellow Skating, którzy posiadają licencje Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich. Marek Wojdakowski i Janek Werda mają głowy pełne pomysłów oraz torby pełne rolkowego sprzętu, a w nich tyczki, pachołki, kubeczki i wiele innych, więc dla każdego coś się znajdzie. Instruktorzy zaplanowali naukę podstaw jazdy na rolkach, hokeja na rolkach, podstaw Freestyle Slalomu czy elementów jazdy miejskiej. Podczas nauki obowiązuje nakaz jazdy w kasku oraz komplecie ochraniaczy na kolana, łokcie i nadgarstki.

Koszt zajęć to 150 zł za 4 zajęcia w miesiącu.

Wszyscy członkowie Białostockiego Stowarzyszenia Rolkarskiego mają możliwość swobodnej i bezpłatnej jazdy na parkingu Stadion Miejskiego w Białymstoku w celu samodzielnego doskonalenia rolkowych umiejętności. Informacja o dołączeniu do BSR znajduje się na stronie: http://bsrolkarskie.pl/o-nas/.

Jak to wygląda? Zobaczcie sami!

_____

Treningi w styczniu odbywają się w:

  • czwartki (godz. 18:00 – grupa początkująca dla dzieci, godz. 19:00 – grupa początkująca dla dorosłych)
  • piątki (godz. 18:00 – grupa zaawansowana dla dzieci, godz. 19:00 – grupa zaawansowana dla dorosłych)
  • soboty (godz. 17:00 – grupa średnio zaawansowana dla dorosłych, godz. 18:00 – grupa początkująca dla dorosłych)
  • niedziele (godz. 14:00 – grupa początkująca dla dzieci, godz. 15:00 – grupa początkująca dla dzieci)

W sprawie zajęć zachęcamy do kontaktu poprzez formularz dostępny na stronie: http://bsrolkarskie.pl/kontakt/ lub telefonicznie: 668 462 853 (Justyna Zdanuczyk – wiceprezes Białostockiego Stowarzyszenia Rolkarskiego).